Petr Herzmann

Petr Herzmann

Mojí parketou je tvorba nástrojů pro efektivní řízení obchodu, projektové řízení, a optimalizace procesů. Věnuji se také problematice restrukturalizací, fúzí a akvizic. Začínal jsem ještě jako student v naší rodinné firmě Tsunami, zkušenosti jsem sbíral ve Factory Pro, Unipetrolu, Spolchemii a České pojišťovně.

Působil jsem v koncernu Johnson & Johson – nejprve ve švédské pobočce jako controller (2002) a později v Praze jako supply chain project manager (2003-2004). V letech 2004-2006 jsem byl obchodním a marketingový ředitelem společnosti Factory Pro. Poté jsem v Unipetrolu spoluzakládal projektovou kancelář, kterou jsem později vedl. V roce 2009 jsem založil konzultantský boutique, kde jsem působil jako interim projektový manažer a konzultant na řadě restrukturalizačních a rozvojových projektů. V roce 2010 jsem začal pracovat pro Českou pojišťovnu jako senior project manager/consultant a postupně jsem se stal ředitelem centrální podpory obchodu. V současné době působím ve vedení skupiny Vigo Investment a v jejím rámci mám na starosti především rozvoj společnosti Direct Fidoo.

Mám ekonomické vzdělání. Absolvoval jsem Fakultu mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze a v rámci programu CEMS jsem získal titul Master in International Management (MIM) na Norges Handelshøyskole (NHH) v Bergenu. Na George Washington University & ESI International jsem v roce 2007 získal Master’s Certificate in Project Management a o rok později jsem obdržel certifikát Lean Six Sigma Black Belt.

Baví mě sport, rekreačně běhám, jezdím na kole, lyžuji a věnuji se kanoistice a raftingu. Rád také vařím, a to i pro velké společnosti.

Ing. Petr Herzmann, MIM.